A sme tu . . .

Náš oddiel sa rodil pomaly. Už pri nábore bolo niekoľko malých problémov. Zväčša išlo o našu lenivosť, alebo aby to znelo lepšie, boli sme príliš dôverčiví a nechali, resp. chceli sme nechať, urobiť našu prácu pri nábore iným. Až keď nám došlo, že čo si nespravíme, tak samo sa to nespraví určite, začalo sa dariť. Získali sme niekoľko detí, s ktorými sa začalo pracovať (hrať ). Potom to začalo: čo schôdzka – to nejaké dieťa naviac. Vynikajúci ukazovateľ, že sme nastúpili na „ správny vlak “, a deťom sa to páči. A to je hlavné.
Keďže sa už nejaký ten týždeň po nábore schádzame, a deťom sa to naše „ skautovanie “ páči, a je nás už pekná kôpka, nastal čas posunúť sa o ďalší krok vpred.
V deň 6.1.2015 sa konala zborová schôdza 49. zboru Geronimo Prešov, na ktorej som v zmysle stanov Slovenského skautingu požiadal zborového vodcu brata Tammyho o začlenenie našej skupiny do 49. zboru ako samostatný oddiel, a tiež o rozhodnutie zborovej rady. Zároveň som požiadal o pridelenie čísla oddielu a jeho registráciu na Ústredí Slovenského skautingu. Takto sme spravili ten pomyselný krok vpred.

Týmto v podstate vznikol náš

7. oddiel vĺčat Prešov

Sme tu, a odteraz sa s nami bude počítať!