Výlet do Demänovskej jaskyne Mieru

Výlet do Demänovskej jaskyne Mieru

⛰Včera sme zažili fantastický deň.? Síce sme namiesto pôvodnej Demänovskej jaskyne Slobody navštívili Demänovskú jaskyňu Mieru, ale svoje rozhodnutie sme neoľutovali. Táto jaskyňa nie je verejnosti prístupná a je to obrovská škoda, pretože ukrýva neskutočné krásy. Okrem veľmi bohatej kvapľovej výzdoby sa v nej nachádzajú aj menšie jazierka. Podzemné vody Demänovky v nej vytvorili nádherné priestranné chodby a dómy. Veľká vďaka p. Hochmuthovi, ktorý nás ňou sprevádzal.?
V rámci nášho výletu sme zavítali aj do archeoskanzenu v Partizánskej Ľupči – čaká ich ešte veľa práce, aby projekt živej pravekej osady dokončili…. držíme im palce! ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *